top of page

ramówka radia algorytmia

w każdy piątek, o trzeciej dwanaście czterdzieści osiem sekund po południu, 

w pobudzający sposób rozmawiamy o pożytecznych i przydatnych rzeczach w zarządzaniu i sprzedaży.

2021

kwiecień

26.03.2021 - algorytmiczni goście

z filozofem Jarkiem Markiem Spychałą "Spychaczem" porozmawiamy o filozoficznym podejściu do dobrej Roboty.

my Jarka znamy, ale wy jeśli go nie znacie, to wpadnijcie do nas. naprawdę warto go poznać. Jarek jest filozofem, wykładowcą na uniwersytecie w konstancji i w collegium civitas, marketerem, twórcą edukacyjne metody lego - logos oraz autorem dwóch ciekawych książek: jaskina - droga rebeliantów oraz mali rebelianci.

obejrzyjcie mit o glaukonie

jaskinia - droga rebeliantów.jpeg

kwiecień

02.04.2021 - menedżerskie tradycje

luźniejsza audycja, w której porozmawiamy sobie o dobrych i "niedobrych" tradycjach menedżerskich.

jako pierwszą na warsztat rzemieślniczy weźmiemy tradycje - "jestem menedżerem i jestem tu po to, by dbać o swoich ludzi. nie będzie to jedyna menedżerska tradycja, którą się zajmiemy.

09.04.2021 - kawa fraPPPe po raz czwarty, czyli krótka rozmowa z cyklu "the science of everyday thinking*"

*na podstawie naszego ulubionego MOOC'a, nasza krótka rozmowa o tym, czy możliwe jest poznanie siebie. tym razem autorem o którym będziemy wspominać będzie richard nisbett i jego książka mindware - tools for smart thinking.

16.04.2021 - krótka rozmowa o pieniądzach w sprzedaży

wreszcie, wreszcie porozmawiamy o pieniądzach i ich funkcjach w sprzedaży. oczywiście będzie
o sprzedawcach, będzie o "pieniężnym lub niepieniężnym" zarządzaniu zespołem sprzedaży, sami jesteśmy bardzo ciekawi tej rozmowy.

23.04.2021 - krótka rozmowa o pieniądzach w zarządzaniu

w drugiej monetarnej audycji porozmawiamy o pieniądzach i ich funkcjach w zarządzaniu. będzie o systemach wynagradzania oraz o systemach premiowych, przez niektórych nazywanych motywacyjnymi lub demotywacyjnymi.

30.04.2021 - rzemieślnicze spotkania - Piotr Sosin - Browar Trzech Kumpli

spotkanie z Piotrem Sosinem, właścicielem browaru Trzech Kumpli zaczynamy nasze spotkanie z polskimi rzemieślnikami. z Piotrem porozmawiamy o historii powstania browaru i kilku znanych i lubianych piw takich jak Pan IPAni, Califia, Misty, American Beauty. będziemy pytać o receptury, dlaczego są tak ważne i które z nich są najważniejsze dla Piotra.

Browar Trzech Kumpli

TrzechKumpli-logo.png

maj

maj

07.05.2021 - krótka rozmowa z Przemkiem Żebrowskim o realizacji własnych pomysłów

z Przemkiem Żebrowskim, przedsiębiorcą i inwestorem porozmawiamy o dobrejRobocie w realizacii własnych pomysłów. Przemek jest współzałożycielem K2 (obecnie K2 Holding SA). W trakcie kilkunastu lat aktywności związanej z K2 wspierał m.in. utworzenie i początkowy rozwój Audioteki i Oktawave. Obecnie prowadzi własne przedsięwzięcia (rowerowe – Antymateria i co-work Werksztat) oraz inwestuje samodzielnie lub jako partner funduszy VC.

14.05.2021 - krótka rozmowa z Piotrem Pągowskim o życiu po Intelu i Microsofcie

z Piotrkiem porozmawiamy o tym, co okazało się być najważniejszym zachowaniem, czynnością po rozpoczęciu własnej działalności, zwłaszcza, że wcześniej Piotrek przez wiele lat szefował polskiemu Intelowi, a później był w Microsofcie odpowiedzialny za działania w dziale konsumenckim.

21.05.2021 - krótka rozmowa z Darkiem Użyckim o dobrej, menedżerskiej Robocie

Darka zapytamy oczywiście o 3 najskuteczniejsze jego zdaniem zachowania menedżerów, które oni powinni doskonalić w trakcie swojej pracy. zapytamy go o zachowanie najrzadsze, najtrudniejsze i najskuteczniejsze. of course o książkę również zapytamy.

28.05.2021 - krótka rozmowa z Piotrem Prokopowiczem o dobrym Zarządzaniu

z Piotrem porozmawiamy o zarządzaniu, dobrym Zarządzaniu. jakim? oczywiście opartym na dowodach, partycypacyjnym. choć jak znamy Piotrka, to zapytamy go również o jego ostatnie działania wokół innowacji i leadership'u.

czerwiec

czerwiec

04.06.2021 - druga krótka rozmowa z Jarkiem Markiem Spychałą

pierwszą rozmową z Jarkiem, sam Jarek podsumował, że menedżer podziwia skrzydła motyla. ciekawy kogo i za co złapiemy w drugiej rozmowie. może tym razem uda nam się złapać Marksa za nogi i znowu filozoficznie podejdziemy do dobrejRoboty.

11.06.2021 - krótka rozmowa z Andrzejem Koniukiem o finansowej dobrej Robocie

spotkania z Andrzejem nie możemy się już doczekać. dlaczego? - dlatego, że to finansowy specjalista, który wie jak powinny wyglądąć liczby w działalności gospodarczej. oczywiście zapytamy Andrzeja również o jego książkę o tytule manager.

18.06.2021 - krótka rozmowa z Karolem Wolskim o pożądanych związkach z danymi

z Karolem porozmawiamy o związkach. pożądanych związkach z danymi w funkcji osiągania prognozowanych wyników i nie tylko w zespołach sprzedaży. to będzie analityczna, rzeczowa rozmowa jakie powinny być nasze relacje z danymi w firmie.

25.06.2021 - krótka rozmowa z Sławkiem Jarmużem o paradoksalnej psychologii

kiedyś na zbawix'ie rozmawialismy ze Sławkiem o paradoskach. wtedy typ ów ciekawy przyznał się, że książkę o tym pisze. zaufał nam i byliśmy pierwszymi recenzentami pierwszych kilku rozdziałów. o tej książce. czyli psychologii paradoksalnej porozmawiamy ze Sławkiem, naszym nauczycielem.

lipiec

02.07.2021 - krótka rozmowa z Łukaszem Kosuniakiem o dobrej Robocie w marketingu b2b

z Łukaszem porozmawiamy o jego dobrejRobocie, o jego dwóch dobrych książkach, czyli marketing b2b
i social selling. zapytamy Łukasza co powinniśmy robić, by na 100% być na ścieżkach. oczywiście nie mamy na myśli tych zdrowotnych, na myśli mamy te decyzyjne.

lipiec
bottom of page